امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
منتشر شده : بهمن ۱۷, ۱۳۹۷ | ۹:۳۰ ب.ظ ­ ­ کد خبر:40404 ­ ­

فرمان اصلاحات سراسری/ چرا دلواپسان نگران شدند؟

لاریجانی:عده‌ای نباید در جامعه مدام این مساله را مطرح کرده که چرا در کشور کمبودی وجود دارد زیرا وقتی دشمن از تمامی ابزارهای خود استفاده کرده و ما به دنبال مقابله با آن‌ها هستیم شاید چالش‌هایی به وجود بیاید؛ بنابراین تمام مسئولان باید برای حل این مسائل تلاش کنند نه آن که وارد مشاجرات شده و اختلافات را دامن بزنند.


به گزارش گروه سیاسی سایت خبری مدآرا: روز گذشته رسانه های معتبر کشور از قول علی‌لاریجانی خبری را منتشر کردند که توجه همگان را به خود جلب کرد. رییس مجلس که در نشست شورای اداری استان قم سخن می‌گفت، از دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار کشور ظرف چهار ماه آینده خبر داد و بر لزوم توجه مسئولان و مدیران به مسائل داخلی کشور و پرهیز از مشاجرات سیاسی تاکید کرد. علی لاریجانی بر لزوم توجه مسئولان و مدیران به مسائل داخلی کشور تاکید کرد و گفت: باید به این مساله توجه شود که دشمن از تمام ابزارهای خود برای مقابله با جمهوری اسلامی استفاده می‌کند از این رو نباید در شرایط کنونی به مشاجرات سیاسی و حواشی دامن زده شود؛ بنابراین فهم درست از شرایط این است که توجه و رویکرد تمامی مسئولان به سمت آمریکا باشد و در این مسیر باید مشاجرات را کاهش دهیم. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وفاق داخلی و وحدت درونی یکی از الزامات سیاست داخلی است، افزود: دشمنان به دنبال دامن زدن به اختلافات ایران با کشورهای دیگر و همچنین منزوی کردن جمهوری اسلامی هستند. البته آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای در انزوا قرار گرفته است.

لاریجانی ادامه داد: عده‌ای نباید در جامعه مدام این مساله را مطرح کرده که چرا در کشور کمبودی وجود دارد زیرا وقتی دشمن از تمامی ابزارهای خود استفاده کرده و ما به دنبال مقابله با آن‌ها هستیم شاید چالش‌هایی به وجود بیاید؛ بنابراین تمام مسئولان باید برای حل این مسائل تلاش کنند نه آن که وارد مشاجرات شده و اختلافات را دامن بزنند.

رییس مجلس شورای اسلامی که هفته گذشته سخنرانی اش به مناسبت مراسم ۲۲ بهمن در کرج توسط امام جمعه این شهر لغو شده افزود: در این مسیر رسانه‌ها و مقامات باید به آن توجه داشته باشند تا با دردمندی و احساس مسئولیت و نگاه طبیبانه این مسیر را طی کنیم.  در شرایط کنونی دزدی آمده و می‌خواهد اموال ما را جمع کند حال آیا باید افراد داخل منزل با یکدیگر درگیر شده و بهرای مثال بگویند که چرا برای خانه دیوار کشیده‌ایم بلکه باید برای آن نرده نصب می‌شد و در همان زمان مشاجره، دزد اموال خانه را به غارت می‌برد، بنابراین راه این است که در گام نخست به حساب دزد رسیدگی شده و سپس مسائل دیگر بررسی شود. وی افزود: به طور حتم اگر در داخل کشور نقص و مشکلی داریم نباید این مساله منجر به دعوای داخلی شود؛ بنابراین باید با هم‌افزایی در جهت حل مشکلات حرکت کنیم.

البته بعد از سخنان علی‌لاریجانی، قاضی زاده هاشمی درباره سخنان دیروز علی‌لاریجانی مبنی بر دستور رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار کشور توضیحاتی ارائه کرد و به خبرآنلاین گفت: این دستور مربوط به اصلاح ساختار کشور نیست، بلکه درباره اصلاح ساختار بودجه کشور است بنابراین خبر یادشده ناقص است. وی افزود: بعد از آنکه پیش‌نویس لایحه بودجه ۹۸ درآمد، رهبر معظم انقلاب نامه ای به شورای هماهنگی اقتصادی و دولت نوشتند و ۶ بند ایراد و توصیه داشتند. بعد مسئولان گفتند «اصلاح لایحه بودجه بر این اساس زمان می برد چون اصلاح برخی از بخش ها مقدمات و کار مطالعاتی می خواهد»، رهبر معظم انقلاب فرمودند: « چهار ماه به شما فرصت می دهم، تاجایی که می‌توانید برای ارائه لایحه بودجه ۹۸ انجام دهید، مواردی هم که فرصت نمی شود، به صورت لایحه اصلاحیه در اردیبهشت ماه انجام دهید». عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره مرجع اصلاح لایحه بودجه اظهار کرد: دولت باید لایحه اصلاح بودجه را تدوین و آن را تقدیم مجلس کند. وقتی این لایحه به مجلس آمد نمایندگان رسیدگی خواهند کرد. یعنی شروع، کارکارشناسی و تدوین لایحه در دولت انجام می شود.

این اشاره قاضی‌زاده هاشمی، عضو هیات رییسه مجلس به سخنان رییس مجلس در نقش پژوهش در فرآیند قانون‌گذاری بود که در آن علی‌لاریجانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم اصلاح بودجه سال ۹۸ گفت: ایشان فرمودند بودجه کشور در شرایط تحریم‌ها باید با ملاحظاتی تدوین شود و ضروریات مورد توجه قرار گیرد. لاریجانی ادامه داد: این فرمایش به این معنی است که باید به حقوق و مزایای کارکنان و موضوع اشتغال و موضوعاتی که برای کشور ضروری است، توجه شود. وی افزود: نکته دیگری که ایشان تاکید کردند لزوم تدوین برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه کشور است، یعنی تدوین بودجه مبتنی بر کاهش هزینه‌ها در چارچوب سیاست های کلی و قانون برنامه ششم توسعه، اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به نفت باشد. رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قطع وابستگی به نفت سال‌هاست که در سیاست های کلی تاکید شده است. اگر از ابتدا این سیاست پیگیری شده بود، در شرایط فعلی مشکلات زیادی نداشتیم. وی تاکید کرد: دستور مقام معظم رهبری این است که در همین شرایط اصلاح ساختار بودجه انجام و اصول کلی آن تدوین شود. مرکز پژوهش ها باید نقشه راه برای اصلاح قانون بودجه را تدوین کند. اگر در این شرایط اقدام نکنیم، معلوم نیست بعدها بتوانیم چنین کاری را انجام دهیم.لاریجانی تصریح کرد: ما عادت کرده ایم در شرایط سخت کارهای مهم را انجام دهیم. الان موقع انتظام بودجه کشور است. تاکید مقام معظم رهبری این است که ساختار بودجه اصلاح شود و هزینه ها در چارچوب سیاست های کلی قانون برنامه ششم، اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به نفت کاهش یابد. رییس مجلس شورای اسلامی با درخواست از مرکز پژوهش ها در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در راستای اصلاح ساختار بودجه گفت: اگر ظرف چهار ماه آینده این اصلاحات تدوین شود می‌توان بر قانون بودجه سال ۹۸ اصلاحیه زد و بودجه سال ۹۹ را بر این مبنا تدوین کرد. وی با اشاره به نکته سوم مقام معظم رهبری در خصوص لزوم اصلاح بودجه سال ۹۸ گفت: ایشان همچنین بر لزوم تدابیر لازم برای افزایش اشتغال و ارتقای رشد اقتصادی بدون نفت و رشد سرمایه گذاری تاکید کردند. لاریجانی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ منابع صندوق توسعه ملی افزود: منابع صندوق توسعه ملی محلی برای استفاده جهت پرش اقتصادی است و نباید از منابع این صندوق برای بودجه جاری استفاده کرد. وی تاکید کرد: دغدغه رهبر معظم انقلاب، دغدغه ای سنجیده، مهم و کاری سنجیده برای کشور است.

مهدی کیایی مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی هم در همین رابطه و در تویئتی به انتشار خبر اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور به نقل از رئیس مجلس واکنش نشان داد. او در این شبکه اجتماعی نوشت: سخنان رئیس مجلس در جلسه شورای امروز شورای اداری استان قم مربوط به «اصلاح ساختاری در نظام بودجه ریزی کشور» و آنچه در رسانه‌ها به اشتباه «اصلاحات ساختاری در کشور» عنوان شده دقیق نیست.

اما مسئله اینجاست که چرا باید پس از این اظهارات درباره اصلاح ساختار کشور، برخی در واکنشی سریع به اصلاح اظهاراتی در این زمینه می‌پردازند و آن را تکذیب می‌کنند؟! اصلاح و اصلاحات حقیقی در نظام سیاسی و غیر سیاسی بعد از سال‌ها ضرورتی است که برای بهبود عملکرد باید مورد توجه همگان قرار بگیرد و از آن استقبال شود.

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها, ,

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • ezgif.com-gif-maker-2.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • 120-240.gif