امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
منتشر شده : اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸ ب.ظ ­ ­ کد خبر:43132 ­ ­

پرونده وکیل دراویش گنابادی به شعبه ۳۶ تجدیدنظر ارجاع شد

وکیل مدافع مصطفی دانشجو گفت: پرونده این وکیل دادگستری و فعال حقوق دراویش گنابادی برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد.


به گزارش سایت خبری مدآرا:علی شریف زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: موکلم تیر سال ۹۷ با قرار شعبه سوم بازپرسی دستگیر و پس از گذراندن حدود ۶۰ روز بازداشت انفرادی در بند ۲۰۹ اوین، بدون داشتن وکیل و حق ملاقات با خانواده با صدور کیفرخواست به بند عمومی منتقل شد.
وی اضافه کرد: قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ با عناوین اتهامی اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، موکلم را جمعاً به هشت سال حبس محکوم کرد که با اعتراض او، پرونده برای رسیدگی در شعبه تجدیدنظر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد.
ویکل مدافع دانشجو گفت: به رغم مراجعات مکرر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر و با توجه به وخامت حال جسمانی موکلم و بیماری حاد تنفسی و مشکلات گوارشی و حرکتی تقاضای تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار مناسب ارائه شده است تا بتوان با آزادی موقت وی امور درمانی به نحو عالی پیگیری شود که متاسفانه هنوز مورد پذیرش واقع نشده است .
وی تصریح کرد: تضمین سلامت موکلم در اولویت کاری بنده و همکارانم است که امیدوارم با آزادی وی روند درمانی پیگیری شود.
این وکیل دادگستری تصریح کرد: مصطفی دانشجو در مراحل مختلف دادرسی، صراحتا اعلام کرده که فعالیتها و نوشته هایش با انگیزه شفاف سازی و تنویر افکار عمومی و اصلاح امور کشور و تلاش برای تغییر و تصحیح نگاه امنیتی به جامعه دراویش گنابادی و دفاع از پیروان این طریقت عرفانی در برابر نقض حقوق شهروندی آنها انجام گرفته است.
شریف زاده گفت: موکلم در همه فعالیتهایش، مصر بر رعایت قانون و اصول حقوقی بوده است و کوشیده روایتی صحیح و دست نخورده از پیروان این طریقت ارائه کند.
وی افزود: حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مورد اعتراض قرار گرفته که امیدواریم با امعان نظر و درایت مقامات و مراجع ذیصلاح و با عنایت به انگیزه شرافتمندانه و وضع خاص جسمانی موکلم موجبات برائت و آزادی وی فراهم شود‌. /ایرنا

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download coolpad firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download

0 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها

گزارش تصویری

طبیعت بهاری «الموت»

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • Webp.net-gifmaker-3-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • Webp.net-gifmaker-5.gif
  • 120-240.gif