امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
منتشر شده : اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ | ۷:۴۱ ب.ظ ­ ­ کد خبر:43740 ­ ­

سمیه اکبری فرد: ویژگی های رفتاری امام هادی(ع) نیاز امروز جامعه است

امام علی ابن محمد بن علی معروف به علی النقی و هادی (ع) دهمین امام شیعیان در  نیمه ماه ذی الحجه در شهر مدینه چشم به جهان گشود و در تاریخ سوم رجب ۲۵۴ قمری در شهر سامرا توسط معتز عباسی به شهادت رسیدند.


سمیه اکبری فرد،کارشناس و مبلغ مذهبی در گفتگو با سایت خبری مدآراگفت: امام هادی (ع) در سن هشت سالگی به امامت رسیدند و در مدینه به ترویج دین اسلام و مکتب شیعه جعفری پرداختند. از آنجا که دستگاه حکومت ستمگر، هراس از آن داشت که پایه‌های حکومت بواسطه وجود نازنین امام هادی(ع) به لغزش درآید به همین جهت دستور دادند تا آن حضرت را به سامرا منتقل کنند.

وی با اشاره به شخصیت این امام رئوف گفت: عظمت شخصیت امام هادی(ع) به قدری زیاد است که دوست و دشمن را به اعتراف‌وا داشته است و به غیر از خصائص اخلاقی، بعد علمی و سیاسی امام نیز بسیار والا بوده که از همان بچگی در امام جمع شده است. امام بسیار خوش رو و خوش اخلاق بوده است که در این خصلت زبانزد همگان بوده اند.

این کارشناس مذهبی در توصیه‌ای به خانواده‌ها گفت: در کنار عزاداری‌هایمان بیاییم دو خصلت از ویژگی‌های نمونه و بارز امام هادی(ع) را در سال جدید در خودمان تقویت کنیم. یکی بار علمی و دیگری خوش رفتاری است که این امام مهربان این دو را به خوبی داشته اند که جامعه امروزی ما بسیار به این دو خصلت امام نیاز دارد.

وی تصریح کرد: از آن جهت ایشان را هادی می‌نامند چون در امام در دوران می‌زیست که بسیار جو خفقان حاکم بوده است و امام به خوبی شیعیان را از انحرافات اخلاقی و اعتقادی محفوظ داشته است که نمونه بارز آن در زیارات جامعه و زیارت غدیریه مشهود است.

سمیه اکبری فرد در پایان به القاب و کنیه حضرت اشاره کرد و افزود: نقی و هادی مهمترین القاب امام دهم می‌باشد. القاب هادی عبارت‌اند از: نجیب، مرتضی، هادی، نقی، عالم، فقیه، امین، مؤمن، ناصح، مفتاح، طیب، متوکل و عسگری .پدرش کنیه ابوالحسن را به احترام کنیه پدربزرگ (علی بن موسی الرضا) و پدرِ پدربزرگش (موسی کاظم) به او اعطا کرد.

خبرنگار: حامد کوماهی

 

Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download

9 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, ,

گزارش تصویری

طبیعت بهاری «الموت»

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • Webp.net-gifmaker-3-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • Webp.net-gifmaker-5.gif
  • 120-240.gif