امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
منتشر شده : اسفند ۲۲, ۱۳۹۷ | ۳:۲۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:44322 ­ ­

واکنش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به ماجرای توسکا در گفت و گو با مدآرا:

برخی برنامه سازان به ما می گویند صداوسیما ترجیح می‌دهد با شرکت‌های خاص (!) قرار داد ببندد

 نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ملی رسانه‌ای است که باید همه از آن استفاده کنند و برای همه مردم و شرکت‌ها باشد.


سیده فاطمه ذوالقدر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با سایت خبری مدآرا با اشاره به انحصار طلبی در سازمان صداوسیما گفت: انحصار طلبی در صداوسیما باعث می‌شود که یک سلیقه‌ای خاص اعمال شود و این می‌تواند روی محتوای برنامه و خیلی از موارد دیگر تاثیر بگذارد و به برنامه‌ها جهت گیری بدهد.
وی ادامه داد: قطعا هستند شرکت هایی که بخواهند قرارداد‌هایی برای برنامه‌های مختلف با صداوسیما ببندند و رسانه ملی باید شرایطی فراهم کند که این قرار داد‌ها به صورت مساوی و منحصر به یک شرکت خاص نباشد.

بیشتر بخوانید:
پیوند توسکا و صداوسیما چگونه رخ داد؟
آذری جهرمی: قرارداد تجاری توسکا با صداوسیما باید خاتمه یابد
توسکا: با رسانه ملی قرار داد داریم

سیده فاطمه ذوالقدر افزود: این امر باعث می‌شود که مردم هم به صداوسیما خوش بین تر باشند و رسانه ملی بیشتر اهداف همه طیف‌ها و جناح‌ها را از این طریق تامین کند.
وی گفت: یکی از دلایلی که ما می‌بینیم صداوسیما روز به روز مخاطبین خود را از دست می‌دهد می‌تواند همین انحصار طلبی‌ها باشد و قطعا اگر این انحصار طلبی‌ها بشکند و سلایق بیشتری حضور داشته باشند با افکار متعدد و متنوع این ریزش مخاطبین هم کمتر می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: شکایت‌های زیادی هم شده وما هم شنیدیم که برخی برنامه سازان عنوان می کنند که صداوسیما با ما قرار داد نمی‌بندد و صدا وسیما ترجیح می‌دهد با شرکت‌های خاص قرار داد ببندد.

گفتنی است سال ۹۶، صداوسیما از طریق یک مناقصه -که به گفته برخی از فعالان حوزه تبلیغات، درباره آن هیچ اطلاع‌رسانی اتفاق نیفتاده بود- تمامی تبلیغات سرویس‌های ارزش افزوده (VAS) و شرکت‌های حوزه صنعت پرداخت خود را با رقمی چند صد میلیاردی به شرکتی به نام توسکا واگذار کرده که این موضوع طی چند روز گذشته بازتاب بسیاری در فضای مجازی به دنبال داشته است.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
online free course
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download

2 بار پسنديده شده است


برچسب‌ها, , ,

گزارش تصویری

طبیعت بهاری «الموت»

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • Webp.net-gifmaker-3-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • Webp.net-gifmaker-5.gif
  • 120-240.gif